Umiar przede wszystkim, czyli jak dobrze podjąć decyzję na temat poprawienia swojej urody

W zabiegach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej nie ma nic złego, pod warunkiem, że są wykonywane z umiarem. Idealnie gładka twarz, piękne kształtne usta, duże piersi, płaski brzuch i jędrne pośladki to ideał, który można osiągnąć dzięki takim zabiegom.

Dawniej operacje plastyczne były wykonywane głównie w celu ratowania życia. Służyły usuwaniu defektów wrodzonych lub pourazowych. Dziś ten rodzaj medycyny nabiera także innego znaczenia. Z zabiegów chirurgii plastycznej korzystają osoby, które chcą wyglądać młodziej i atrakcyjniej. Popularyzacja medycyny estetycznej przez media i gwiazdy sprawiła, że takie zabiegi przestały być tematem tabu. Dziś w dobrym geście jest dbać o swoją urodę, a operacje plastyczne stały się takim samym sposobem na uzyskanie wymarzonego wyglądu jak kosmetyki, czy wizyta u fryzjera.

Piękno tkwi w równowadze

Zbyt wiele zabiegów może doprowadzić do odwrotnego skutku niż oczekiwany. Zamiast wyglądać zdrowo i naturalnie, będziemy wyglądać sztucznie i karykaturalnie. Niestety na łamach kolorowych czasopism, a nawet na ulicach, można spotkać kobiety o zbyt naciągniętej skórze twarzy, mocno powiększonych ustach, czy za dużych silikonowych piersiach. Dlatego podstawowa zasada operacji plastycznych brzmi: więcej nie znaczy lepiej.

O czym powinniśmy pamiętać decydując się na zabieg

Istotą dobrze przeprowadzonej operacji plastycznej jest zachowanie odpowiednich proporcji ciała i umiejętny dobór kształtu do jego budowy. Nie można robić niczego na siłę. Jeżeli mamy filigranową figurę, powinniśmy mocno rozważyć powiększenie piersi o kilka rozmiarów. Jeżeli mamy atrakcyjne, duże oczy, nie odwracajmy od nich uwagi przez nadmierne powiększenie ust.

Jak dobrze podjąć decyzje o operacji plastycznej?
• Dobrze przemyśl zabieg
Musimy mieć świadomość, że nasze ciało to nie towar, który można zwrócić w ramach reklamacji. Decyzja nie powinna być podjęta pod wpływem chwili lub impulsu. Powinniśmy podejść do niej świadomie i odpowiedzialnie.
• Racjonalnie oceń swój wygląd
Zastanów się co i dlaczego chcesz poprawić. Porozmawiaj z przyjaciółmi prosząc ich o obiektywizm.
• Porozmawiaj z osobą, która przeszła zabieg
Przed podjęciem decyzji o operacji warto pozyskać jak najwięcej opinii osób, które już wcześniej zdecydowały się na taki zabieg. Dużo czytaj i dyskutuj na specjalistycznych forach. Zbieraj opinię o lekarzach i klinikach, tak aby dobrze wybrać chirurga, który przeprowadzi operację.
• Skonsultuj swoje plany z chirurgiem plastycznym
Podczas wizyty powiedz o swoich oczekiwania i obawach. Lekarz oceni budowę ciała oraz przedstawi możliwości przeprowadzenia zabiegu, opowie o przebiegu operacji oraz możliwych komplikacjach i zamierzonych efektach. Dużo pytaj, tak aby rozwiać wszystkie wątpliwości.
• Rozważ koszty i metody finansowania
Operacja plastyczna jest kosztowna. Dlatego, jeśli planujesz kilka zabiegów, rozważ alternatywne metody finansowania. Jedną z nich jest możliwość rozłożenia płatności na raty. Taką usługę oferuje firma Ratalnie.com. Spółka akceptuje wszystkie udokumentowane źródła dochodu, także te osiągane za granicą lub na podstawie umów cywilno-prawnych. Ponadto decyzja kredytowa podejmowana jest maksymalnie w ciągu 30 minut od nawiązania kontaktu. Wystarczy kontakt z infolinią lub zgłoszenie pacjenta przez wybraną placówkę medyczną, przygotowanie dokumentu potwierdzającego osiąganie dochodu, oraz podpisanie umowy dostarczonej przez kuriera. Oprocentowanie wynosi od 0% do 15,99%, a pożyczka przyznawana jest na okres od 1 roku do 5 lat. Taka możliwość sprawia, że marzenie o poprawie swojej urody jest na wyciągnięcie ręki.

Dobrodziejstwa medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej są dla ludzi. Jednak, jak we wszystkim, należy zachować umiar i rozwagę.

© Copyright Kobieta idealna 2024