Walka z cellulitem

W okresie około menopauzalnym w walce z niechcianym cellulitem pomoże nam wysokobiałkowa dieta, ograniczająca nadmierne spożycie tłuszczów zwierzęcych i węglowodanów.

Idealnym źródłem białka będą tu rośliny strączkowe, chudy biały ser, jajka i odtłuszczony ser żółty. Nie wolno zapominać o dużych ilościach warzyw i owoców, bogatych w witaminy i enzymy.

Istnieje natomiast jeden produkt, którego należy unikać. Mowa tu o kupnych kurczakach, niewiadomego pochodzenia. Zwykle chowane na olbrzymich fermach, mimo zakazu wprowadzonego przez Unię Europejska- nadal faszerowane są hormonami, które negatywnie działają na nasz organizm.

Jeżeli Twój cellulit jest dla Ciebie dużym kompleksem to pamiętaj, że kondycję skóry poprawi porzucenie nałogu palenia tytoniu, który powoduje zaburzenia mikrokrążenia i niedotlenienie tkanek. Dobrze podziała również odstawienie dużych ilości alkoholu, ponieważ nasila on proces lipogenezy, czyli nadmiernego odkładania się tkanki tłuszczowej. Jeżeli więc nie dla zdrowia- to przynajmniej dla urody porzućmy nasze dotychczasowe negatywne przyzwyczajenia i zastąpmy je zwalczającym cellulit ruchem.

© Copyright Kobieta idealna 2024