Jak zmniejszyć potliwość

Nadmierna potliwość jest bardzo uciążliwa w życiu codziennym. Wszystkie osoby, które na to cierpią doskonale wiedzą o czym mowa. Aby temu skutecznie zapobiec, należy stosować kilka prostych rad. Pokażemy wam jak uniknąć tej dolegliwości, prostymi, domowymi sposobami.

Antyperspiranty – koniecznie przy zakupie dowiedzmy się czy dany kosmetyk zawiera, związki glinu lub srebra. Jedne osłabiają prace gruczołów łojowych, a drugie powstrzymują namnażanie się bakterii, co niweluje przykry zapach potu. W aptece bez recepty można dostać specjalny preparat, który zapobiega poceniu się. Można je stosować pod pachami, na dłoniach i stopach.

Depilacja – przy nad potliwości dobrze jest zdecydować się na depilację. Bez włosa skóra ułatwia zastosowanie antyprespirantów, które nie osadzają się na włoskach. Ogolona pacha ułatwia dbałość o higienę. Niestety pot ma tendencję, do gromadzenia się na włoskach, a to zwiększa intensywność jego zapachu. 

Zioła – wielu osobom pomagają kąpiele z dodatkiem naparu, z brzozy lub dębu. Zawarte w nich garbniki sprawiają że gruczoły potowe ulegają odkurczeniu, zmniejszając w ten sposób intensywność pracy. Można też pić herbatkę z szałwii. Ziele to działa ściągająco i antyzapalnie, reguluje także przemianę materii. Jednak żeby herbatka z szałwii nam pomogła należy ją pić regularnie.

Botox – inaczej toksyna botulinowa. Jest to metoda dla odważniejszych, w formie zastrzyków. Bowiem blokuje ona prace nerwów, które zarządzają gruczołami potowym. Zabieg trwa około pół  godziny, a efekt odczujemy po kilku dniach. Trzeba go powtórzyć dwa razy do roku.

© Copyright Kobieta idealna 2024