Brak czucia w kroczu po porodzie

Coraz więcej pań, jakie rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne trudności z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

Elektroda doodbytnicza

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z pań decydowała się mówić o własnych przeszkodach po porodzie. Często wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Dzisiaj niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Najczęściej u nich pojawia się później ból w dole brzucha i trudności ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakowoż wielki odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć wybitnie błyskawicznie po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym poprawniej, ponieważ ćwiczenia dają wówczas poprawniejsze rezultaty. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się różnego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w trafny sposób kurczyły. Poza tym, nadzwyczaj ważną kwestią są też treningi oddechowe, jakie wypada następnie jak zazwyczaj powtarzać. Na dodatek, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest w szczególe kobietom, które miały więcej porodów. Są w stanie jednakże z niej korzystać także panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezmiernie prędko pozwala ona powrócić do normy i czuć się porządnie. Sporo pacjentek oświadcza, że to właśnie dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub niedogodności bólowe. Lekarz ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje także szansę skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki rekonwalescencyjnej.